Druhý krát sa TJ Sokol Vydraň prebojoval do finále Pohára Rhodie a ObFZ v súťažnom ročniku 2006/2007. Vysledky Sokola v pohári ročníka 2006/2007:
1. kolo: Habura – Vydraň 3:0 (Habura sa zo súťaže odhlásila)

STRIEDAL: Hnatko   Ficko
GOLY: min. 20 min. 51 min. 62 min. 70 min. min. min.
Hrišo Dimun Hrišo Hrišo
Rozhodoval: Prokopčak ŽK: Galan     ČK: Galan

„Sokol“ po úspešnom postupe do semifinále Pohára Rhodie a ObFZ si stanovil za hlavný cieľ sezóny učasť vo finále. Po zimnom kondičnom sústredení bol pripravený sa pobiť o postup s ambicióznym súperom. Prvý polčas potvrdil, že príprava sa vyplatila, lenže chýbali góly, ktoré napriek dobrým príležitostiam nepadali až na jeden. Situácia a príležitosť na dobrý výsledok sa začala komplikovať po zbytočnom vylúčení nervozne hrajúceho Galana pred koncom prvého polčasu. Avšak Sokol vedel, že musí aj o desiatich hrať dopredu a útočiť a súper mu v tom nevedel zabrániť. Tak nakoniec oslabený dal možno nečakane ďalšie tri góly. Súperové šance, hoci ich veľa nebolo zostali nevyužité a postupne hostia rezignovali a prehrali zaslužene vysoko

STRIEDAL: Pančura   Lutaš
GOLY: min. min. min. min. min. min. min.

Rozhodoval: Hrib ŽK:       ČK:

Po skúsenostiach z domáceho zápasu čakal Sokol horúcu atmosféru na súperovej pôde. Zvlášť keď nastúpil oslabený o troch hráčov oproti domácemu zápasu. Herne sa to však veľmi neprejavilo. Sokol hral umne, netlačil sa dopredu, aj keď mal aj šance. Dôležité bolo, že v prvom polčase neinkasoval a domáci sa postupne zmierili s tým, že nepostupia. Góly prišli až v druhom polčase. Po inkasobanom gole Sokol mohol hneď z protiútoku vyrovnať no vyložená šanca zostala nevyužitá. Domáci hráči i diváci ožili 15 minút pred koncom, keď dali na 2:0 a chceli sa pokúsiť so zápasom ešte niečo urobiť. Našťastie šance nevyužili a sokoľata napriek tomu, že prehrali, po lepšej bilancií zo vzájomných zápasov postúpili po druhýkrát do finále Pohára Rhodie a ObFZ

STRIEDAL: Hnatko
GOLY: min. 74 min. min. min. min. min. min.
Hrišo
Rozhodoval: Kucer ŽK: Varchola Galan   ČK:

Sokol vedel, že herne kvalitný súper sa bude snažiť o tlak, a preto taktiku postavil na pevnej obrane. Tá stála tentoraz na pevných nohách a bola vždy tam kde to bolo potrebné. Súper útočil väčšinou do pripravenej obrany a keď sa dostal do streleckej príležitosti, väčšinou brankár Sokola ani nemusel predviesť bravúrne zákroky, takže vyloženú gólovú šancu si vypracoval azda raz, keď sokoľata vyhlavičkovali loptu za už prekonaným brankárom. Sokol hral hlavne v úvode zápasu dosť zakríknuto, kazil aj jednoduché nahrávky a umožnil súperovi vytvoriť si územnú prevahu. Postupne sa osmeľoval, ale tiež si nedokázal vytvoriť gólovú príležitosť. Preto polčas skončil bezgólovou remízou. V druhom polčase však Sokol už ukázal podobne ako vo finále pred štyrmi rokmi aj svoje umenie a po niekoľkých náznakoch prišla aj vyložená šanca a len vďaka nedovolenému zákroku na červenú kartu Sokol neskóroval. Kop z nariadenej jedenástky však znamenal vedenie Sokola 1:0. Od tej doby sa Sokol zameral len na obranu, a preto vizuálne mal súper veľkú prevahu, no nie vyložené gólové šance. K tej mu pomohol rozhodca, ktorí mal dva metre jednoznačnú ruku obrancu Pakostova v prvom polčase nazval neumyselnou, ale neumyselnú ruku, o ktorú sa v leže opieral hráč Sokola a nemohol zabrániť, aby mu do nej lopta narazila posúdil ako pokutový kop. Zaujímavý tiež je komentár v novinách, kde sa píše niečo, čo sa na ihrisku nestalo, len to asi niekto chcel takto vidieť. Loptu si totiž Pukač nestiahol pod seba. Keď mal Pakostov pocit nespravodlivosti, že nevyhral a hral an súperovej polovici väčšiu časť zápasu, tak keby vyrovnal z takéhoto pokutového kopu, až potom by to bola nespravodlivosť, ale nie od futbalového šťastia, ale od zlíhania rozhodcu. Možno poškodil tým Pakostov, pretože ich akcia mohla pokračovať a možno by skórovali gólom regulárnym. Takto zostalo všetko na šťastí pri pokutovom kope a to stálo pri sokoľatách V pohárovom semifinálovom zápase 21.04.1999 bol Sokol na pôde Pakostova lepším mužstvom, dal regulárny gól, ktorý rozhodca neuznal a naopak inkasoval z trojmetrového ofsajdu a musel prehrať 1:0. Tentoraz to tomuto súperovi vrátil tým istým výsledkom, ale čestným spôsobom

Vydraň: 14.05.2007