Prvý krát sa TJ Sokol Vydraň prebojoval do finále Pohára Rhodie a ObFZ v súťažnom ročniku 2002/2003. Vysledky Sokola v pohári ročníka 2002/2003:
1. kolo: Vydraň – Zb.Dlné/Radvaň 5:2 (4:0)

STRIEDAL: Grundza
GOLY: min. 41 min. min. min. min. min. min.
Sopko Pavol
Rozhodoval: Firda ŽK: Stirčak     ČK:

Po víťazstvách nad Radvaňou, vonku Hrabovcom a Krásnym Brodom sa Sokol nečakane, ale zaslúžene prebojoval do semifinále pohára ObFZ. Na ťažkom teréne predviedli mužstva výkon, ktorý možno sa ani v týchto podmienkach nečakal. Domáci mali miernu prevahu a miestami súpera zatlačili do šestnástky. Na druhej strane hostia boli nebezpeční z rýchlych protiútokov, hlavne v prvom polčase. Ten skončil podľa priebehu zaslúženým vedením domácich 1:0. V druhom polčase napriek viacerým príležitostiam domáci gol nedali. Hostia keďže už v druhom polčase sa do šance nedostali, nemohli tiež skórovať. Zápas teda skončil pre hostí lichotivým pomerom a šance v odvete sú otvorené. Určite diváci uvidia kvalitný zápas.

STRIEDAL: Kanči   Baťko
GOLY: min. 25 min. 70 min. min. min. min. min.
Pukač Pukač
Rozhodoval: Cerevka ŽK: Dimun Kovaľ Sopko Peter ČK:

Víťazstvo doma pre Sokol neprinieslo rozhodnutie, skôr naopak dávalo veľké šance domácim. Bolo potrebné podať dobrý výkon ak sme chceli pomýšľať na postup do finále. V prvom polčase sa takýto výkon "sokoľatam" podaril. Aj keď nevyužili všetky šance, resp. využili iba jednú, znamenal to polčasové vednie 0:1. Aj preto, že domáci jedinu vyloženú šancu prvého polčasu nevyužili. Sokol bol však v prvom polčase minimálne o jeden gól lepší. Do druhého polčasu nastúpil s jednoznačnou taktikou neinkasovať a bol by ju aj splnil do bodky, nebyť snáď jediného nedorozumenia obrany a brankára. Gol domácich povzbudil, ale vietor z plachiet im vzal Puky keď využil jeden z viacerých brejkov, a tak Sokol dosiahol svoj historický úspech a to účasť vo finále pohára ObFZ.

STRIEDAL: Varecha   Škurla   Kovač Tomáš   Baťko
GOLY: min. 89 min. min. min. min. min. min.
Dimun
Rozhodoval: Vojtko ŽK:       ČK:

Futbaloví odborníci tvrdili už pred zápasom, že finále na veľkom hlavnom ihrisku Chemlonu má svoje špecifiká a to sa aj potvrdilo. No sokoľata hlavne v prvom polčase sa s nimi nevedeli vysporiadať a veľká nervozita bola dôvodom neobvykle veľkého množstva chýb aj u skúsených hráčov, od ktorých sa čakalo, že loptu podržia a ukľudnia hru. Po takýchto, či už taktických chybách, alebo chybách v rozohrávke sa Brekov dostával do prečíslenia a šancí. Nakoniec tri z nich v prvom polčase premenil a zdalo sa byť všetko jasné. Treba však spomenúť, že hneď v úvode po centri Kovača Maťa mohol Pukač skórovať a ktovie či práve tento moment nebol zlomový. V druhom polčase však Sokol už ukázal svoju silu a hru, ktorou si túto finálovú účasť vybojoval. Lenže šťastie pri nás nestalo ako v kvalifikácií. Výborna šanca Kovača Martin zoči-voči brankárovi, strela Škurlu či Kovaľa, ako aj tri nájazdy do prečíslenia vedené Sopkom Paľom gólom neskončili. Na druhej strane Brekov možno z dvoch šanci jednu premenil. Spravodlivého gólu sa Sokol dočkal až z penalty za faul na Varechu v poslednej minúte. Sokoľata aj keď prehrali určite nesklamali. Možno nabudúce nebudú mať vo finále takého ťažkého súpera

Vydraň: 04.04.2007